Home » Blog » Asana’s » Last van je rug of een stijve nek? Help jezelf, er is iets aan te doen.
Rugklachten en stijve nek verhelpen

Beschermd: Last van je rug of een stijve nek? Help jezelf, er is iets aan te doen.

door | 22 nov, 2021 | Asana’s

Password Protected

To view this protected post, enter the password below:

Over Nelleke

Hallo, ik ben Nelleke Slotboom, docent bij Yoga Capelle. Het doet mij plezier om met een uitgebreide scholing en uit eigen ervaring lichamelijke oefeningen – asana’s – en ook ervaringsgerichte yogische filosofie over te dragen aan iedereen die hiervoor open staat.
Ik leer jou, als cursist, hoe je meer ontspanning in je leven kunt ervaren, leniger, flexibeler en sterker wordt: lichamelijk en geestelijk!

Ook ondersteun ik jou in je proces jezelf in relatie tot jouw omgeving beter te snappen. Inzicht krijgen in jezelf is zelf ‘in zicht’ komen en inzien dat je niet hoeft te zoeken naar grip op je leven. Alles is voortdurend in verandering. Het is een mooie Kunst om je steeds opnieuw aan te passen aan situaties, ook die minder aangenaam zijn of lijken, zonder situaties of personen te vermijden EN … zonder jezelf geweld aan te doen!

Dit alles vraagt om ontwikkeling van een gecentreerd bewustzijn, zodat je vanzelfsprekender (vanuit je zelf sprekend) meer dingen onderneemt waar je blij van wordt.

Gerelateerde artikelen

Tips om comfortabel rechtop te zitten.

Tips om comfortabel rechtop te zitten.

Bij yogabeoefening – en in het dagelijks leven – is het van essentieel belang een juiste basishouding in te nemen zodat je lichaam en geest goed zijn voorbereid voor verschillende oefeningen en blessures worden voorkomen. Hierna volgt een gedetailleerde beschrijving van ‘het zitten’. Je kunt dit bij allerlei yoga-asana’s en ademoefeningen toepassen, maar uiteraard ook een goede gewoonte maken van een goede zithouding in je dagelijks leven. Leer het ook je kinderen; zij zullen er (later) blij mee zijn.

Lees meer
De boot: een yoga-asana voor je wils- en daadkracht.

De boot: een yoga-asana voor je wils- en daadkracht.

De boothouding, of paripurna navasana, is fysiek versterkend voor de rug, de been-, buik- en diepere bekkenbodemspieren.
De asana werkt energetisch met name op het derde chakra, dat met je wils- en daadkracht heeft te maken. Lees alle details aandachtig en pas het toe. Bouw de asana heel zorgvuldig op èn af.

Lees meer
Hè hè, even een adempauze nemen.

Hè hè, even een adempauze nemen.

Iedereen kent het zinnetje: Neem een adempauze! Dit houdt veelal in dat je even afstapt van datgene waar je mee bezig bent, je even ontspant, niets of iets heel anders doet.
Het houden van een adempauze heeft vele fysieke en geestelijke voordelen. Even een adempauze nemen heeft al direct een effect op hoe je je bezigheden daarna weer kunt oppakken: meestal weer meer geconcentreerd en meer ontspannen. In de yoga spreken we van Kumbhaka wanneer we een adempauze nemen na de in- of de uitademing. En dit leidt weer naar ontspannen en vanzelfsprekend ademen.

Lees meer

Deze post is met een wachtwoord beschermd. Voer het wachtwoord in om reacties te bekijken.

Schrijf je in op mijn mailinglijst en ontvang 1 à 2x per maand yogische informatie.

Controleer je e-mail!

Tweet
Share
Share
Pin