Home » Blog » Poëzie » Het oneindige Nu van Heden: geboorte, bestaan, dood gaan.
Het Oneindige Nu van Heden Leven - Yogacapelle poëzie

Het oneindige Nu van Heden: geboorte, bestaan, dood gaan.

door Nelleke Slotboom | 7 okt, 2023 | Poëzie, Yoga als Ervaringswetenschap

Lieve mensen,

Wij allen komen een keer te overlijden. Nog dichter bij huis: IK ga een keer dood!

Nu ik dit zo schrijf bekruipt me een benepen gevoel dat praten over de dood eigenlijk ‘not-done’ is. Ik wil leven en liefst niet aan de dood denken. Hoe is dit bij jou?

Mijn eerste yogaleraar sprak van: Al het bestaan vindt plaats in het Nu van Heden (ERG NU dus 🥴), waarin verleden, heden en toekomst samenvallen in een oneindige cyclische ‘gang’. Mijn geboorte, leven en sterven vindt ‘dus’ ook plaats binnen die oneindige ‘gang’. Doorredenerend in het tijdloze NU.

Onderstaand vers is ook uit me gesproten, nadat ik in aanraking kwam met mensen die vrienden waren verloren door de dood. Dit vers wil ik graag met je delen.

 

Geboorte of incarnatie en dood

Er is geen dood!
Of: ik ga nu dood en sta steeds weer op
Zonder ballast, licht, mèt ervaring en creatief
Daarom heb ik vrede met mijn dood
En met de dood van mijn geliefden

Al zou ik hen vreselijk missen
En zou ik me alleen gaan voelen
Verloren het houvast van het contact
Zouden zij geen geliefden zijn geweest
Ik zou hen niet missen.

Geliefden die over het lijden heen gaan
Naar de hemel?
Ik herinner hen met verdriet
En gedenk hen met
Liefkozing en vertrouwen.

Wie weet?
Ben ik een vrije onthechte ziel
En besef ik kansen
Voor liefdevolle nieuwe ontmoetingen
En ontdek ik de Hemel op Aarde.

Klop en jou wordt opengedaan.

Liefs, Nelleke

 

Je kunt mijn yogalessen komen proeven. Je bent van harte welkom.

Over Nelleke

Hallo, ik ben Nelleke Slotboom, docent bij Yoga Capelle. Het doet mij plezier om met een uitgebreide scholing en uit eigen ervaring lichamelijke oefeningen – asana’s – en ook ervaringsgerichte yogische filosofie over te dragen aan iedereen die hiervoor open staat.
Ik leer jou, als cursist, hoe je meer ontspanning in je leven kunt ervaren, leniger, flexibeler en sterker wordt: lichamelijk en geestelijk!

Ook ondersteun ik jou in je proces jezelf in relatie tot jouw omgeving beter te snappen. Inzicht krijgen in jezelf is zelf ‘in zicht’ komen en inzien dat je niet hoeft te zoeken naar grip op je leven. Alles is voortdurend in verandering. Het is een mooie Kunst om je steeds opnieuw aan te passen aan situaties, ook die minder aangenaam zijn of lijken, zonder situaties of personen te vermijden EN … zonder jezelf geweld aan te doen!

Dit alles vraagt om ontwikkeling van een gecentreerd bewustzijn, zodat je vanzelfsprekender (vanuit je zelf sprekend) meer dingen onderneemt waar je blij van wordt.

Gerelateerde artikelen

Hoe blijf jij ontspannen overeind in een wereld van lijden?

Hoe blijf jij ontspannen overeind in een wereld van lijden?

Hoe voel jij je bij de ‘toestand in de wereld’? Dagelijks komen we op wat voor manier dan ook in aanraking met alle spanningen die er zijn in de wereld, onder meer via de social media. Op zich prima: zonder spanning geen leven.
Het kan echter zijn dat je je wilt afschermen voor negativiteit. In het begin zal dit lijken te werken, alleen: lijden schijnt toch bij het leven te horen. Het is overal om ons heen, naast ook de heel mooie dingen.

lees meer...
Vrede met onvrede. Hoe dan …?

Vrede met onvrede. Hoe dan …?

Wij zèlf zijn vrede of onvrede.
Jij en ikzelf zijn DE schakels die ervoor zorgen dat het universum niet in stukjes uiteenvalt. Nou ja, een beetje gechargeerd 🥴, maar… toch is het waar. Jij en ik zijn persoonlijk verantwoordelijk voor wat wij zelf in de wereld vorm geven: opbouwend of vernietigend.

lees meer...

0 Reacties

Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Schrijf je in op mijn mailinglijst en ontvang 1 à 2x per maand yogische informatie.

Controleer je e-mail!

Tweet
Share
Share
Pin